Surori Musulmane
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
Subiecte similare
    Căutare
     
     

    Rezultate pe:
     


    Rechercher Cautare avansata

    Ultimele subiecte
    » S-A CREAT UN NOU FORUM PENTRU FEMEILE MUSULMANE !
    Inima si Sufletul dreptcredinciosilor musulmani EmptyDum Mai 08, 2011 5:04 am Scris de Vizitator

    » FORUM PIERDUT NU MAI ACESATI ACEST FORUM
    Inima si Sufletul dreptcredinciosilor musulmani EmptyMier Mai 04, 2011 11:16 pm Scris de Vizitator

    »  FORUM PIERDUT NU MAI ACESATI ACEST FORUM
    Inima si Sufletul dreptcredinciosilor musulmani EmptyMier Mai 04, 2011 11:09 pm Scris de Vizitator

    » Femeia musulmana si hijabul
    Inima si Sufletul dreptcredinciosilor musulmani EmptyMier Apr 13, 2011 6:32 am Scris de Lili_Selma

    » Eu Sunt ~ Meryem ~
    Inima si Sufletul dreptcredinciosilor musulmani EmptyMier Apr 13, 2011 6:24 am Scris de ~ Meryem ~

    » As salam alaykum
    Inima si Sufletul dreptcredinciosilor musulmani EmptyMier Apr 13, 2011 6:14 am Scris de ~ Meryem ~

    » Despre Postul Ramadan
    Inima si Sufletul dreptcredinciosilor musulmani EmptyMier Apr 13, 2011 5:56 am Scris de Lili_Selma

    » Opinii gresite despre Islam
    Inima si Sufletul dreptcredinciosilor musulmani EmptyMier Apr 13, 2011 4:41 am Scris de Lili_Selma

    » As salam aleykum
    Inima si Sufletul dreptcredinciosilor musulmani EmptyMier Apr 13, 2011 3:36 am Scris de Vizitator

    Navigare
     Portal
     Index
     Membri
     Profil
     FAQ
     Cautare
    Parteneri
    forum gratuit

    Mai 2024
    LunMarMierJoiVinSamDum
      12345
    6789101112
    13141516171819
    20212223242526
    2728293031  

    Calendar Calendar

    Cine este conectat?
    În total sunt 1 utilizatori conectați: 0 Înregistrați, 0 Invizibil și 1 Vizitator

    Nici unul

    Recordul de utilizatori conectați a fost de 7, Lun Iun 20, 2011 11:12 pm
    Bookmarking social

    Bookmarking social reddit      

    Pastrati adresa Surori Musulmane pe site-ul dvs. de bookmarking social

    Pastrati adresa Surori Musulmane pe site-ul dvs. de bookmarking social

    Multumim pentru prezenta
    islamic day
    calendar islamic

    Inima si Sufletul dreptcredinciosilor musulmani

    In jos

    Inima si Sufletul dreptcredinciosilor musulmani Empty Inima si Sufletul dreptcredinciosilor musulmani

    Mesaj  Administator Mier Apr 13, 2011 1:34 am

    Un dreptcredincios musulman, are loc in sufletul lui pentru toate Creatiile Lui Allah Preainaltul. Nu dusmaneste, nu invidiaza si nu insulta pe nimeni, de dragul Lui Allah Preainaltul. Are loc in inima lui pentru fiecare persoana din jurul lui musulmana sau nemusulmana si simte aceeasi afectiune pentru toti in mod egal, este indurator, milos, iertator si indrumator.

    Sufletul lui este pregatit totdeauna pentru intalnirea cu Allah Preainaltul, pentru ca acest suflet trebuie sa fie curat si pur pentru merge in Rai.

    Are incredere deplina in tot ceea ce Allah Preainaltul decide pentru el si pentru toti si tot pe lume si niciodata nu-L judeca pe Allah, numele Lui Allah Preainaltul este vesnic in inima lui.

    Se concentreaza asupra lucrurilor bune, si face fapte si lucruri bune cu inima deschisa fara regerete.

    Totdeauna un dreptcredincios trebuie sa le doreasca celorlalti tot bine din lume din adancul sufletului, pentru ca inima si sufletul unui adevarat musulman trebuie sa fie pura, curata fara umbre de rautate.
    Musulmanii se simt fericiti atunci cand implinesc si raspandesc Cuvantul Lui Allah Preainaltul.

    Se simt impliniti atunci cand isi fac familia sa zambeasca si sa fie multumita si fericita, se simt impacati cu ei insisi atunci cand fac bine celor din jur, celor nevoiasi sau celor care le cer ajutorul si sunt in conditii de a-i ajuta.

    Musulmanii se simt protejati si feriti de cele rele atunci cand isi fac Rugaciunile si se apropie de Allah Preainaltul si ii pomenesc numele.

    Totodata ca orice oameni au si momente de tristete, atunci cand nu reusesc ceea ce isi propun sa faca in viata, dar ei nu isi pierd speranta si ii multumeste Lui Allah Preainaltul pentru tot ceea ce le ofera, bune sau rele.

    Atunci cand suntem bolnavi inseamna ca Allah Preainaltul si-a amintit de noi, sau cand ne pune piedici in viata este pentru a ne pune la incercare credinta in El si taria de a merge mai departe in viata si a trece peste obstacole.

    Like a Star @ heaven
    Administator
    Administator
    Administrator
    Administrator

    Mesaje : 103
    Puncte : 9893
    Reputatie : -1
    Data de inscriere : 30/03/2011
    Localizare : Bucuresti

    https://surorimusulmane.forumgratuit.ro/

    Sus In jos

    Sus

    - Subiecte similare

     
    Permisiunile acestui forum:
    Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum