Surori Musulmane
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
Căutare
 
 

Rezultate pe:
 


Rechercher Cautare avansata

Ultimele subiecte
» S-A CREAT UN NOU FORUM PENTRU FEMEILE MUSULMANE !
Cumportamentul Musulmanilor Dreptcredinciosi EmptyDum Mai 08, 2011 5:04 am Scris de Vizitator

» FORUM PIERDUT NU MAI ACESATI ACEST FORUM
Cumportamentul Musulmanilor Dreptcredinciosi EmptyMier Mai 04, 2011 11:16 pm Scris de Vizitator

»  FORUM PIERDUT NU MAI ACESATI ACEST FORUM
Cumportamentul Musulmanilor Dreptcredinciosi EmptyMier Mai 04, 2011 11:09 pm Scris de Vizitator

» Femeia musulmana si hijabul
Cumportamentul Musulmanilor Dreptcredinciosi EmptyMier Apr 13, 2011 6:32 am Scris de Lili_Selma

» Eu Sunt ~ Meryem ~
Cumportamentul Musulmanilor Dreptcredinciosi EmptyMier Apr 13, 2011 6:24 am Scris de ~ Meryem ~

» As salam alaykum
Cumportamentul Musulmanilor Dreptcredinciosi EmptyMier Apr 13, 2011 6:14 am Scris de ~ Meryem ~

» Despre Postul Ramadan
Cumportamentul Musulmanilor Dreptcredinciosi EmptyMier Apr 13, 2011 5:56 am Scris de Lili_Selma

» Opinii gresite despre Islam
Cumportamentul Musulmanilor Dreptcredinciosi EmptyMier Apr 13, 2011 4:41 am Scris de Lili_Selma

» As salam aleykum
Cumportamentul Musulmanilor Dreptcredinciosi EmptyMier Apr 13, 2011 3:36 am Scris de Vizitator

Navigare
 Portal
 Index
 Membri
 Profil
 FAQ
 Cautare
Parteneri
forum gratuit

Mai 2024
LunMarMierJoiVinSamDum
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  

Calendar Calendar

Cine este conectat?
În total sunt 2 utilizatori conectați: 0 Înregistrați, 0 Invizibil și 2 Vizitatori

Nici unul

Recordul de utilizatori conectați a fost de 7, Lun Iun 20, 2011 11:12 pm
Bookmarking social

Bookmarking social reddit      

Pastrati adresa Surori Musulmane pe site-ul dvs. de bookmarking social

Pastrati adresa Surori Musulmane pe site-ul dvs. de bookmarking social

Multumim pentru prezenta
islamic day
calendar islamic

Cumportamentul Musulmanilor Dreptcredinciosi

In jos

Cumportamentul Musulmanilor Dreptcredinciosi Empty Cumportamentul Musulmanilor Dreptcredinciosi

Mesaj  Administator Mier Apr 13, 2011 1:17 am

Profetul sall-Allahu’alaihi wa sallam a spus:
“Acela care iubeste de dragul lui ALLAH, uraste de dragul lui ALLAH, da de pomana de dragul lui ALLAH si opreste (nt de la ceea ce este interzis) de dragul lui ALLAH, intr-adevar credinta lui este perfecta.”
Acesta este cel mai important principiu care ar trebui sa ne conduca relatiile interpersonale; inseamna ca relatiile cu ceilalti oameni nu sunt bazate pe interese proprii si nu sunt nici motivate de ele.
Profetul sall-Allahu’alaihi wa sallam a spus:

“Sunt sapte cei pe care ALLAH ii va umbri cu umbra Sa, intr-o zi cand nu va fi nicio umbra decat umbra Sa…” si el a mentionat printre acestia: “…doi oameni care se iubesc de dragul lui ALLAH, se intalnesc si-si petrec timpul doar pentru acest motiv”.

[Sahih al-Bukhari

Sunt o serie de drepturi pe care oamenii le au unii asupra altora. Aceste drepturi ne ajuta sa ne calauzim relatiile.
Like a Star @ heaven Like a Star @ heaven
Administator
Administator
Administrator
Administrator

Mesaje : 103
Puncte : 9893
Reputatie : -1
Data de inscriere : 30/03/2011
Localizare : Bucuresti

https://surorimusulmane.forumgratuit.ro/

Sus In jos

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum